Naujienos

Irena Stulpinienė "FIZIKA ŠIRDIMI"

15 Bal. 2018

Lietuvos humanistinės pedagogikos asociacijos steigėjos ir ilgametės jos pirmininkės, fizikos mokytojos Irenos Stulpinienės "Fizika širdimi" yra laikmetį pranokstanti, unikali humanistinės pedagogikos knyga! 

Irena Stulpinienė rašo: "Knyga gimė iš svajonės apie šviesią švietimo ateitį. Taip norisi sulaukti laiko, kai sąvokos meilė, išmintis, dvasia, širdis, tikėjimas nebeatrodys keistos net ir gamtos mokslų bei tiksliųjų dalykų pamokose. <...> Ši knyga - bandymas išreikšti asmeninę fizikos pajautą. Mokslo logikai tai nė kiek neprieštarauja, jausmas - logikos papildinys. Jausmų neįrodinėjame."

Pratarmę Irenos Stulpinienės knygai "Fizika širdimi" parašė profesorius, dr. Saulius Kanišauskas: "Esu giliai įsitikinęs, kad tokios knygos neskaitė nė vienas ne tik fizikos mokytojas, bet ir kuris kitas mokytojas, netgi aukštųjų mokyklų dėstytojas. Nes ji, kaip regima jau ir iš knygos pavadinimo, iš tiesų parašyta (pavartosiu garsaus prancūzų matematiko, fiziko ir mistiko Blezo Paskalio) posakį širdies kalba - emocinga, kupina palyginimų ir metaforų, nuoširdaus gėrėjimosi ne tik Kosmoso didybe, "kuriai aprašyti žemiški matai nepakankami", bet ir Žmogumi."

Didžiuojamės, kad "Fizikai širdimi" išvysti dienos šviesą padėjo mūsų mokykla.

Irenos Stulpinienės "Fizika širdimi"  - tai dvasinio Džiaugsmo, begalinio analogijų Grožio prisotinta, visuminio ugdymo esmę, t.y. proto ir širdies darną, atskleidžianti knyga. Tai puiki priemonė bet kurio dalyko mokytojui semtis išminties, atrasti universalų analogijų principą ir jo pagrindu kurti Pamokas - Dovanas savo mokiniams.

Suskubkite ieškoti šios knygos knygynų lentynose arba mūsų mokykloje. Knygą išleido leidykla "Andrena", 2018.