Naujienos

"Pamilkite ateitį - išaugs sparnai"

31 Spal. 2016
X-oji Baltijos  tarptautinė humanistinės pedagogikos konferencija kvietė gilintis į ateities sąvoką kaip į neišsenkantį augimo, įkvėpimo, kūrybos bei atgimimo šaltinį.  Dvi dienas konferencijos dalyviai klausėsi pranešimų, dalyvavo meistriškumo pamokose, diskutavo apie tai,  kokia yra evoliucijos esmė. Kas turi keistis - materija ar sąmonė?
 
Pedagogams iš Latvijos, Estijos ir Gruzijos pristatėme savo mokyklą. Tiesa, apie mokyklos veiklą stengėmės kalbėti santūriai. Juk gyvuojame dar tik pirmus du mėnesius. Brėžiant paralelę su kūdikio gyvenimu, esame "naujagimystės" etape. Tačiau kokia džiaugsminga mums ši "naujagimystė"! Kiek daug vilties, entuziazmo, kūrybos ir ugnies mūsų širdyse! Kiekvieną rytą ateiname į mokyklą GYVENTI. Ir koks pranašingas yra Šalvos Amonašilio traktato, kurio pagrindu kuriame mokyklą, pavadinimas! "Gyvenimo mokykla"! Mes visai dienai pasineriame į procesą, pripildytą didelių lūkesčių, pačių gražiausių humanistinės pedagogikos idėjų, dėmesingumo vienas kitam, kūrybinio polėkio. Kiekvieną rytą, vaikams susėdus aplink didelį mokyklinį (šeimyninį) stalą, pradedame žodžiais -"Šiandien mūsų laukia dar viena puiki ir laiminga diena."  Ir ištartas žodis tuoj pat ima kurti ateitį. 
 
Mus nuoširdžiai sveikino konferencijos dalyviai. Linkėjo augti, stiprėti, klestėti - visko, ko paprastai linkima naujai gimusiajam. A.Mamontovo dainoje, kurią mes su vaikais dainavome ant scenos, yra žodžiai: "Šiandien visko pradžia - tavo ranka mano delne." Netrukus sulaukėme jaudinančio atsako - konferencijos dalyvių dainos mums. Jų dainoje vis kartojosi žodžiai:  "linkime jums laimės."