Naujienos

Saviugdos klubas sugrįžta

29 Rugs. 2016

Paskutinį rugsėjo trečiadienį sugrąžinome į gyvenimą gražią ir prasmingą tradiciją – saviugdos klubą mokytojams ir visai mokyklos komandai.

O pasirodo, jog jau galime kurti istoriją! Nes lygiai prieš metus, 2015 metų rudeniškai šiltą rugsėjo paskutinės dienos popietę, pirmą kartą susirinko Vilniaus humanistinės mokyklos steigėjai ir tikrai nemažas būrys šviesių žmonių, tikinčių humanistinio ugdymo perspektyva Lietuvoje. Tuomet pristatyta idėja rado atgarsį susirinkusiųjų širdyse, o laikas išbandė jų ištikimybę, drąsą ir ryžtą kurti mokyklą.

Šį rudenį sugrįžusiame Saviugdos klube kalbėjome apie širdį, Mokytojo širdį. Kaip svarbu ją ugdyti, vystyti ir auklėti. Nes visų pasiekimų raktas yra širdies subtilumas.

Susitikime savo išmintimi ir patirtimi dalijosi psichologas ir mūsų mokyklos mokytojas Aleksandras Grebnev. Visa yra mūsų širdyje: visa jėga, visas turtas, visa gerovė, visa šlovė, visas grožis, visas žinojimas, visas pasiaukojimas. Žmogus gali tapti visų šių energijų laidininku, skleidėju, ir sukurti gerovę. Arba gali nieko negauti ir nieko nesukurti. Didžiausias mokytojo ir tėvų vaidmuo ir yra padėti vaikui užaugti, bręsti ir išsiskleisti kiekviename energetiniame lygmenyje.

Šios temos nebaigėme, kituose klubo susitikimuose dar gilinsimės į tai, kas svarbiausia skirtinguose amžiaus tarpsniuose, ir kaip mokytojas gali padėti tai geriausiai realizuoti mokymo ir ugdymo procese.